Spotkanie o edukacji domowej w Grudziądzu

Edukacja domowa w Grudziądzu - spotkanie

Bartosz Willim 2024-01-25

W środę 25 stycznia, mieliśmy przyjemność poprowadzić spotkanie o edukacji domowej w bardzo fajnym miejscu w Grudziądzu - Spichlerz 57.

W styczniowy wieczór mieliśmy okazje zorganizować i poprowadzić spotkanie o edukacji domowej w Grudziądzu. Na miejsce wydarzenia polecono nam nowe miejsce spotkań, które pojawiło się na starym mieście, mianowicie Spichlerz 57, jak można się domyśleć, nazwa nawiązuje do adresu budynku. Po przywitaniu, zaproszono nas do sali konferencyjnej na górze, gdzie odbyło się spotkanie.

Na miejsce przybyła grupa kilkunastu osób z samego miasta i okolic, zarówno osób, którzy już mają dzieci w edukacji domowej, zainteresowanych tematem rodziców, jak również nauczyciele i dyrektorzy. Wraz z Kingą opowiadaliśmy o edukacji domowej pod kątem naszych doświadczeń jako rodziców od 5 lat prowadzących edukację domową.

  • Poruszyliśmy tematy takie jak praktyka i pomysły w uczeniu (się) dziecka w klasach 1-3 oraz dalszych klasach szkoły podstawowej,
  • Edukacja domowa z punktu widzenia egzaminatora,
  • Przepisy regulujące edukację domową oraz zmiany na przestrzeni ostatnich lat,
  • Dobre praktyki szkół w edukacji domowej,

Na koniec była jeszcze chwila na wspólne rozmowy i podzielenie się refleksjami na temat tej formy edukacji, zdobywającej coraz większą popularność w ostatnich latach.

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Jednocześnie bardzo polecamy Spichlerz 57 jako miejsce spotkań społeczności i organizowania ciekawych wydarzeń.